01 of 04
Get Your Kicks op dizze Iconic Road Trip
Nei alle gedachten de meast ikonklike fan alle Amerikaanske reizen, Route 66 waard yn 1926 oprjochte en is ien fan 'e oarspronklike Amerikaanske autowijen. De rûte is bekend as de Mutter Road rint tusken Chicago en Los Angeles, wêrfan 2,451 kilometer en troch acht steaten trochgeane: Illinois, Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, Nij-Meksiko, Arizona en Kalifornje.
Planning in Route 66 Road Trip
Tink oan in Route 66 rûte? Ofhinklik fan hoefolle grûn jo in dei jouwe, koe de folsleine reis yn mar as in wike of folle langer wurde dien as jo tiid hawwe om te stopjen en te ûndersiikjen op 'e dyk.
Kontrolearje fleanings nei Los Angeles of Chicago
02 of 04
Chicago - Springfield, IL - Sint Louis - Springfield, MO
Dizze kaart fan it Nasjonaal Parksjinst lit sjen fan Route 66 tusken Chicago en Springfield, Missouri, wêrûnder Route 66 histoaryske siden, in protte fan har fêste gasstasjons, kafees en oare trekskatten. (Sjoch de ynteraktive ferzje fan 'e kaart.)
Hichtepunt litte dit streekje:
- Grant Park (Chicago, IL)
- Lou Mitchell's Restaurant (Chicago, IL)
- Dell Rhea's Chicken Basket (Hinsdale, IL)
- Ambler's Texaco Gas Station (Dwight, IL)
- Standard Oil Gas Station (Odell, IL)
- Illinois State Police Office (Pontiac, IL)
- Sprague's Super Service (Normal, IL)
- Downey Bouw (Atlanta, IL)
- Ariston Cafe (Litchfield, IL)
- Belvidere Cafe, Motel & Gas Station (Litchfield, IL)
- Soulsby Service Station (Mount Olive, IL)
- Kain of Rocks Bridge (Madison, IL)
- Meramec River US 66 Bridge (Eureka, MO)
- Big Chief Restaurant (Wildwood, MO)
- Red Cedar Inn (Pacific, MO)
- Wagon Wheel Motel (Kuba, MO)
- Pulaski County Courthouse (Waynesville, MO)
- Gillioz Theatre (Springfield, MO)
- Rock Fountain Court (Springfield, MO)
- 66 Drive-In (Carthage, MO)
03 of 04
Galena - Tulsa - Oklahoma City - Amarillo
Dit diel fan Route 66 bestiet út Kansas, Oklahoma en Texas. (Sjoch de ynteraktive ferzje fan 'e kaart.)
Hichtepunt litte dit streekje:
- Route 66 Histoarysk Distrikt (Galena, KS)
- William's Store (Riverton, KS)
- Brush Creek Bridge (Cherokee County, KS)
- Baxter Springs Independent Oil and Gas (Baxter Springs, KS)
- Coleman Theatre (Miami, OK)
- Miami Marathon Oil Company Service Station (Miami, OK)
- Chelsea Motel (Chelsea, OK)
- Ed Galloway's Totem Pole Park (Foyil, OK)
- Circle Theater (Tulsa, OK)
- Vickery Phillips 66 Station (Tulsa, OK)
- 11th Street Arkansas River Bridge (Tulsa, OK)
- Bridge # 18 by Rock Creek (Sapulpa, OK)
- Rock Cafe (Stroud, OK)
- Seaba Station (Warwick, OK)
- Chandler Armory (Chandler, OK)
- Threatt Fuel Station (Luther, OK)
- Arcadia Round Barn (Arcadia, OK
- Milkfeiligens (Oklahoma City, OK)
- Lake Overholser Bridge (Oklahoma City, OK)
- Avant's Cities en Jackson Conoco Serice Stations (El Reno, OK)
- Fort Reno (El Reno, OK)
- Provinsjestjoer (Hydro, OK)
- McLain Rogers Park (Clinton, OK)
- Y Service Station en Cafe (Clinton, OK)
- Beckham County Courthouse (Sayre, OK)
- West Winds Motel (Erick, OK)
- Route 66 Brêge (Shamrock, TX)
- Tower Station en U-Drop Inn Cafe (Shamrock, TX)
- McLean Commercial Historic District (McLean, TX)
- Ranchotel (Amarillo, TX)
- US Route 66 - Sechste St. Historic District (Amarillo, TX)
- Vega Motel (Vega, TX)
- Glenrio Historic District (Glenrio, TX)
04 of 04
Santa Fe - Albuquerque - Flagstaff - Los Angeles
It lêste diel fan Route 66 krúst New Mexico, Arizona en Súd-Kalifornje. (Sjoch de ynteraktive ferzje fan dizze kaart.)
Hichtepunt litte dit streekje:
- Blue Swallow Motel (Tucumcari, NM)
- Richardson Store (Montoya, NM)
- Park Lake Historic District (Santa Rosa, NM)
- Pueblo fan Santo Domingo (Santo Domingo, NM)
- Luna Lodge (Albuquerque, NM)
- Tewa Motor Lodge (Albuquerque, NM)
- De Anza Motor Lodge (Albuquerque, NM)
- Nob Hill Shopping Centre (Albuquerque, NM)
- Pig en kalbe lunch (Albuquerque, NM)
- Cottage Bakery (Albuquerque, NM)
- Jones Motor Company (Albuquerque, NM)
- Barelas-Súd Fjirde Street Historic District (Albuquerque, NM)
- KiMo teater (Albuquerque, NM)
- Maisel's Indian Trading Post (Albuquerque, NM)
- New Mexico Madonna fan 'e Trail (Albuquerque, NM)
- El Vado Auto Court Motel (Albuquerque, NM)
- Rio Puerco Bridge (Rio Puerco, NM)
- Pueblo fan Laguna (Laguna, NM)
- Acoma Curio Winkel (San Fidel, NM)
- Bowlin's Old Crater Trading Post (Bluewater, NM)
- Roy T. Herman's Garage- en Servicestation (Thoreau, NM)
- Fort Wingate Histoarysk Distrikt (Fort Wingate, NM)
- El Rancho Hotel (Gallup, NM)
- Querino Canyon Bridge (Houck, AZ)
- Painted Desert Inn (Navajo, AZ)
- Wigwam Village Motel # 6 (Holbrook, AZ)
- La Posada Histoarysk Distrikt (Winslow, AZ)
- Walnut Canyon Bridge (Winona, AZ)
- Spoarwegen tafoeging histoarysk distrikt en grûnfersterking (Flagstaff, AZ)
- Seligman Histoaryske Distrikt (Seligman, AZ)
- Peach Springs Trading Post (Peach Springs, AZ)
- Skoallehûs by Truxton Canyon Trading School (Valentine, AZ)
- Kingman Commercial Historic District (Kingman, AZ)
- Durlin Hotel (Oatman, AZ)
- Old Trails Bridge (Topock, AZ)
- El Garces (Needles, CA)
- Harvey House Railroad Depot (Barstow, CA)
- Wigwam Village # 7 (San Bernardino, CA)
- Azteken Hotel (Monrovia, CA)
- Foothill Boulevard Milestone (Pasadena, CA)
- Howard Motor Company Building (Pasadena, CA)
- Colorado Street Bridge (Pasadena, CA)
- Bekins Storage Co (Pasadena, CA).
- Rialto Teater (Súd Pasadena, CA)
- Arroyo Seco Parkway (Los Angeles, CA)
- Broadway Theater en Commercial District (Los Angeles, CA)